U JU Mješovita srednja škola Maglaj – UČENICI OD SRCA POMAŽU UČENICIMA

U mjesecu smo radosti, darivanja, druženja i pomaganja, a ujedno i u mjesecu kada se obilježava Međunarodni dan solidarnosti – 20.12.To je Dan koji ima za cilj razvijanje kulture solidarnosti i zajedništva.Te osobine razvijamo i kod naših učenika, učimo ih da pomažu drugima u teškim trenucima i da suosjećaju sa njima. Svoje solidarno djelovanje pokazali su i naši učenici kroz FOND SOLIDARNOSTI UČENIKA (koji je oformljen prije dvije godine dobrovoljnim prilozima učenika i profesora na početku školske godine, a dopunjava se BAZARIMA učeničkih radova u toku godine), pomažući svojim kolegama u potrebi i teže bolesnim učenicima. Naime, tim povodom iz FONDA SOLIDARNOSTI UČENIKA, a kojim jednim dijelom upravljaju i sami učenici kroz VIJEĆE UČENIKA, izdvojena su simbolična novčana sredstva za sedam naših učenika čime smo pokazali da je naša snaga u moralnosti i obavezi ČOVJEKA za ČOVJEKA!

Prof. Nerminka Pirkić

  

Ostavite komentar

unesite broj *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.