AKTIVIZAM UČENIKA I RODITELJA JU OŠ „9.maj“ Pazarić

U proteklom periodu Vijeće učenika JU OŠ „9.maj“ Pazarić je obilježilo 20.11.  – Međunarodni dan  prava djeteta kroz izradu likovnih i kreativnih radova. Članovi Vijeća učenika su se potrudili da u skladu sa aktuelnom situacijom obilježe ovaj značajan datum.

Izuzetno zanimljiv i kreativan rad je osmislio učenik sedmog razreda  naše škole, inače član Vijeća učenika Bakir Kabulović. Riječ je o e- slikovnici u kojoj  Bakir piše o dječijim pravima.  Ovim putem želimo da e-slikovnicu pogledaju i pročitaju i druga djeca  i odrasli  jer   kada dijelimo tada  jačamo sebe i druge.  Link na kojem možete pogledati e- slikovnicu: Dječija prava – Osnovna škola “9. maj” Pazarić (os9majpa.edu.ba)

Od 27.11. 2020. godine Vijeća učenika i Vijeća roditelja naše škole sudjeluje   u kampanji 16 dana aktivizma protiv rodno zasnovanog nasilja u saradnji sa Fondacijom TPO.  Tema kojoj ćemo posvetiti pažnju glasi “Koliko se /ne/ razumijemo? “-  u okvirima 2020. godine i zatvorenosti u cyber prostoru.  

Molimo da osim linka za e- slikovnicu  objavite i likovne radove učenika naše škole.

Ostavite komentar

unesite broj *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.