KULTURA SJEĆANJA – JU Mješovita srednja škola Maglaj

Povodom obilježavanja 23. godišnjice genocida u Srebrenici naša škola se pridružila obilježavanju ovog značajnog datuma i na lokalnoj zajednici postavljanjem panoa “Kultura sjećanja” ispred Gradske biblioteke Maglaj. Napominjemo da je pano ranije uradila sekcija Obrazovanje za mir pod vođstvom profesorice Nerminke Pirkić (MIROVNA SEDMICA 2016.) na osnovu povratnih informacija razrednika i naših učenika I, II, III i IV-ih razreda pisanih na „SUZI“.

Prvi razredi su pisali poruke o MIRU, II razredi o SJEĆANJU, III razredi o PRAŠTANJU i IV razredi o GENOCIDU, a članovi sekcije su izradili cvijet SJEĆANJE u koga su utkali sve poruke, ljubav i poštovanje prema svim žrtvama.

Naši učenici su na ovaj način odali počast nevino stradalim u Srebrenici uz poruku da se ovakvi zločini više nikada nikome ne ponove!

Maglaj, 12.7.2018.

Prof. Nerminka Pirkić

Ostavite komentar

unesite broj *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.