Izazov: Prihvati izazov budi promjena

Od samog početka volonterske mreže Izazov: Prihvati izazov budi promjena kasnije Izazov 387, Izaberi zadatak budi promjena, JU Srednja škola za tekstil, kožu i dizajn je aktivni učesnik ove mreže zahvaljujući mladim, odgovornim ljudima koji žele da daju svoj doprinos zajednici i drugima na razne načine.

Aktivnosti koje se realizuju u Srednjoj školi za tekstil, kožu i dizajn odnose se na volonterizam i humanitarni rad. Pored redovnog volontiranja u Narodonoj kuhinji Stari Grad u toku škole godine i za vrijeme raspusta naši učenici prikupljaju slatkiše i hranu za djecu korisnike Narodne kuhinje Stari Grad. U školskim prostoijama i u okviru vannastavnih aktivnosti realizuju razne edukativne programe u formi javnih debata, međuškolskih druženja, prezentacija, obilježavanja bitnih datuma za našu državu i našu kultruru. U okviru aktivnosti PG obrađivale su se najaktuelnije teme na koje smo ponudili i rješenja. Kroz sve navedene aktivnosti naši učenici i profesori nastoje promovisati i očuvati kulturnu baštinu BiH u prilog čemu govori i činjenica da se obrađivao sve aktuelniji problem izumiranja zanata. Portofolij sa rješenjima problema je promovisan i kroz medije i školske i vannskolske aktivnosti. Interkulturalizam, zajedništvo i suživot naši učenici su promovisali kroz debatu i debatne aktivnosti. Kao čovjeku i profesorica čast mi je raditi sa mladim ljudima koji daju smisao citatu Mahatme Gandija: „Budi ona promjena koju želiš vidjeti u svijetu“. Naravno nisu samo naši učenici volonteri i oni koji su prepoznatljivi po činjenici da uvijek nešto rade značajno za školu, pojedinca kome je pomoć potrebna i zajednicu i naši profesori, učestvuju u navedenim aktivnostima sa istim entuzijazmom kao i učenici. Naša zajednička poruka svima je: „Svijet je opasno mjesto za život, ne zbog ljudi koji su zli već zbog dobrih ljudi koji ništa ne preduzimaju“. Albert Ajnštajn

Alma Ahmethodžić prof.
volonter pojedinac, koordinator i voditelj navedenih aktivnosti

Ostavite komentar

unesite broj *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.