U JU Mješovita srednja škola Maglaj obilježen 21.9. – Međunarodni dan mira

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana mira u našoj školi je od 16.9. – 20.9.2019. trajala Sedmica mira i ekološke svijesti sa nizom aktivnosti. Takođe smo se pridružili i globalnoj kampanji #PeaceDay193 čija je tema „Klimatska akcija za mir“,a koja prati aktivnosti mladih u 193 zemlje članice UN-a. Nosilac aktivnosti u našoj školi je sekcija „Obrazovanje za mir“ pod vođstvom prof. Nerminke Pirkić i učešće svih učenika i profesora. Kampanjom smo pokazali da svi možemo djelovati i biti nosioci mira, te da je svako od nas  dio rješenja.

Naši EKO – koraci ka miru: Krenimo zdravo,krenimo biciklom u školu i živimo u miru sa klimom!

Maglaj, 20.9.2019.                                                                                                      
Prof. Nerminka Pirkić

Ostavite komentar

unesite broj *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.