Mirovna sedmica u Mješovitoj srednjoj školi Maglaj

Mirovna sedmica je trajala od 17.05.2021. godine do 21.05.2021. godine, pod nazivom #ODRŽIVIMIR.

Aktivnosti je realizovala sekcija Obrazovanje za mir pod vođstvom profesorice Nerminke Pirkić i učešće profesora i učenika naše škole. U navedenom terminu realizovane su slijedeće aktivnosti:

– Putem nastavnog časa Odjeljenska zajednica učenici su upoznati sa značajem Mirovne sedmice i konceptom stvaranja kulture mira,

– Radionica ( I-3 razred i I-4 razred)  – “Održivi razvoj = održivi mir” ( profesorica Nerminka Pirkić).

Učenici su upoznati o važnosti razvoja  i Globalnim ciljevima održivog razvoja kako bi u budućnosti mogli razmišljati o razvoju svoje zajednice i očuvanju planete. Prepoznate su važne dimenzije razvoja: ljudi, planeta, klima, prosperitet, mir…

– Pozvali smo učenike naše škole da fotografijama iz svoje lokalne zajednice prenesu viđenje MIRA i Globalnih ciljeva održivog razvoja. Fotografijama je  iskazano je viđenje MIRA u lokalnoj zajednici i spremnost za rješavanje globalnih problema.

#GLOBALNASOLIDARNOST

Ostavite komentar

unesite broj *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.