Međunarodni dan mira u Mješovitoj srednjoj školi Maglaj

I ove godine naša škola je obilježila ovaj Dan uz zajedničku poruku svih zemalja da nismo međusobni neprijatelji.

Naš zajednički neprijatelj je VIRUS koji ugrožava naše zdravlje, način života i sigurnost. Uz poziv UN-a da se borimo svi zajedno da pobijedimo COVID-19 te temu #ZajednoOblikujmoMIR i naši učenici su poslali svoje mirovne poruke vezane za globalni interes u vrijeme pandemije, ostvarenje Ciljeva održivog razvoja za #OdrživiMIR! 

Priključili smo se i kampanji #Peaceday193 koja teži aktivirati mlade za Dan mira u 193 države, članice UN-a. Aktivnosti je vodila sekcija Obrazovanje za mir sa profesoricom Nerminkom Pirkić i učešće naših učenika uz poštivanje mjera međusobne odgovornosti.

Ostavite komentar

unesite broj *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.