• POČETNA
  • VIJESTI
  • AKTIVNOSTI MREŽE
    • Saopštenja Mreže mira
    • Aktivnosti članica Mreže za izgradnju mira
    • Sjećanje na Gorana Bubala
    • Najave i dogadjaji
    • Naše djelovanje
  • LJUDSKA PRAVA
    • Ljudska prava
    • Škole u izgradnji mira i ljudskih prava
    • Feminizam i rodna ravnopravnost
  • RESURSNE INFORMACIJE
    • Pozivi za projekte
    • Poslovi
    • Stipendije i studij
    • Edukacije, seminari i konferencije
    • Takmičenja i nagrade
    • Volonterski angažman i stažiranje
    • Najave i događaji
  • ČLANCI I PUBLIKACIJE
    • Članci i publikacije
    • Eko vijesti
    • Kultura
    • Obrazovanje
    • Intervju
    • Razno
  • O NAMA
    • Članice
    • Upravljačka tijela
    • Upravna tijela
    • O Mreži za izgradnju mira
    • Strateški dokumenti
    • Godišnji izvještaji
    • Donatori Mreže mira
    • Kontakt
    • Tim Mreže mira
Facebook Twitter Instagram
U TRENDU
  • STRUČNI/NA SRADNIK/CA u CENTRU ZA RANI RAST I RAZVOJ / LOGOPED Lokacija: Sarajevo (1 pozicija)
  • SOS Dječija sela BIH: STRUČNI/A SARADNIK/CA U PROGRAMU JAČANJA PORODICA
  • SOS telefon spasa mora biti briga institucija Srpske: Inicijativa za podršku žrtvama nasilja u porodici (FOTO)
  • Poziv za We Make Democracy – Academy je otvoren!
  • 5 koraka za savršeno propratno pismo
  • Besplatan online kurs: Odbrana ljudskih prava u doba vještačke inteligencije
  • Kad ništa nije normalno, nema razloga da mi to budemo
  • Istraživanje: Polovina redakcija koristi alate umjetne inteligencije
Facebook Twitter Instagram YouTube
Udruženje mreža za izgradnju miraUdruženje mreža za izgradnju mira
  • POČETNA
  • VIJESTI
  • AKTIVNOSTI MREŽE
    • Saopštenja Mreže mira
    • Aktivnosti članica Mreže za izgradnju mira
    • Sjećanje na Gorana Bubala
    • Najave i dogadjaji
    • Naše djelovanje
  • LJUDSKA PRAVA
    • Ljudska prava
    • Škole u izgradnji mira i ljudskih prava
    • Feminizam i rodna ravnopravnost
  • RESURSNE INFORMACIJE
    • Pozivi za projekte
    • Poslovi
    • Stipendije i studij
    • Edukacije, seminari i konferencije
    • Takmičenja i nagrade
    • Volonterski angažman i stažiranje
    • Najave i događaji
  • ČLANCI I PUBLIKACIJE
    • Članci i publikacije
    • Eko vijesti
    • Kultura
    • Obrazovanje
    • Intervju
    • Razno
  • O NAMA
    • Članice
    • Upravljačka tijela
    • Upravna tijela
    • O Mreži za izgradnju mira
    • Strateški dokumenti
    • Godišnji izvještaji
    • Donatori Mreže mira
    • Kontakt
    • Tim Mreže mira
Udruženje mreža za izgradnju miraUdruženje mreža za izgradnju mira
Home»Vijesti»Edukacije, seminari i konferencije»GS1 Bosne i Hercegovine organizira tradicionalnu 7. godišnju konferenciju 31.5.2023: Centralne teme su elektronsko poslovanje, zaštita potrošača i 2D barkod    
Edukacije, seminari i konferencije

GS1 Bosne i Hercegovine organizira tradicionalnu 7. godišnju konferenciju 31.5.2023: Centralne teme su elektronsko poslovanje, zaštita potrošača i 2D barkod    

25.05.2023Nema komentara58 Views
Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Email
Vector illustration of 3D flat isometric business people. The concept of a business leader, lead manager, CEO. Business meeting in a modern office, speaker at a business conference and presentation.
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email

Sarajevo, 24. maj/svibanj 2023. – Ovogodišnja GS1 BiH Konferencija pod nazivom „50 years of transforming tomorrow“ održava se u godini u kojoj se obilježava 50 godina barkoda, događaja koji je donio revoluciju koja je potpuno preoblikovala tadašnju industriju prodaje. Sve prednosti barkoda su prepoznate i njegova upotreba je proširena i na druge sektore, a sada je došlo vrijeme da krenemo u narednih 50 godina – migracijom na 2D barkod!

“Cilj ove konferencije je promoviranje digitalne transformacije i inovacija u poslovanju, sa fokusom na nekoliko ključnih područja: elektronska razmjena dokumenata (EDI), potrošači, 2D kodovi i najava novog Zakona o trgovini u FBiH. Konferencija će okupiti proizvođače, distributere, trgovce i sve učesnike u lancu snabdijevanja, kako bismo zajedno istražili najnovije trendove i prilike u našoj industriji. Kroz inspirativne prezentacije i panel diskusije želimo potaknuti dijalog i razmjenu znanja među učesnicima. Naš cilj je osnažiti poslovne procese, unaprijediti efikasnost i pružiti konkurentske prednosti učesnicima konferencije. Pozivamo sve zainteresirane proizvođače, distributere, trgovce i ostale učesnike u lancu snabdijevanja da nam se pridruže na 7. GS1 Konferenciji, 31.05.2023. godine u Hotelu Hills u Sarajevu,  kako bismo zajedno oblikovali budućnost našeg poslovanja“, kaže Adi Turković, direktor GS1 BiH.

U okviru prvog dijela 7. godišnje konferencije GS1 BiH, učesnici će imati priliku čuti vrlo zanimljiva i inspirativna predavanja o prednostima i benefitima elektronskog poslovanja, odnosno, poslovanja bez papira. Ovom prilikom bit će predstavljen pilot projekat, realiziran na domaćem tržištu, koji će praktično pokazati benefite uvođenja pravog elektronskog računa. O digitalnoj transformaciji u praksi govorit će Igor Hočevar, business developer i projekt menadžer kompanije ZZI. Iskustva računovodstvene obrade e-računa predstavit će Indira Prajzler, šef računovodstva Penny Plus. Direktor Info Studio Adnan Begoli upoznat će učesnike sa WMS i EDI nove generacije te otkriti kako AI pokreće inovacije u logistici.

Nakon predavanja, kroz panel diskusiju učesnici će dobiti više informacija o prednostima poslovanja za pošiljatelje i primatelje elektronskog računa, ali i svev druge koji su indirektno uključeni u ovaj proces, poput državnih institucija i sl. Osim računa, elektronska razmjena drugih dokumenata koja se svakodnevno vrši u odnosu kupac-dobavljač donosi benefite za sve uključene strane.  Za početak, elektronska narudžbenica ili otpremnica osiguravaju veću tačnost, efikasnost i sigurnost.

Proizvođači, distributeri, trgovci u svome djelovanju na tržištu imaju jedan krajnji cilj – zadovoljnog  potrošača, jer njihov krajnji uspjeh i rezultat uvijek zavisi o zadovoljstvu potrošača. Sa tim u vezi, drugi dio Konferencije posvećen je potrošačima.

Andra Schlossarek, korporativna direktorica za data menadžment u jednom od najvećih njemačkih trgovačkih lanaca METRO će govoriti o iskustvima ovog trgovačkog lanca na uvođenju 2D barkoda. Ombudsman za zaštitu potrošača BiH Saša Marić upoznat će učesnike sa pravima potrošača, a o ponašanju potrošača u digitalnom dobu govorit će prof. dr. Melika Husić-Mehmedović, sa Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.

Rezultate istraživanja e-commerce tržišta predstavit će Esma Sarajlić Mebarki, menadžerica u Valiconu i Jasmin Marić, menadžer za razvoj poslovanja u OLX Group. Irma Zolj Džeko, asortiman i shop menadžerica u dm-drogerie market govorit će o tome kako ispričati priču o proizvodu koji nudite tržištu.

Ovaj dio Konferencije završava se panel diskusijom o novom zakonu o trgovini u FBiH, čije je donošenje u toku, rješenjima i novostima koje donosi, ali i elementima koji moraju biti njegov sastavni dio za ravnopravno učešće na svjetskom tržištu.    

Treći dio Konferencije će predstaviti proces koji se već dešava u svijetu, a to je migracija na 2D kodove. Samo neke od beskonačnih mogućnosti QR koda otkrit ćeHaris Poturković, viši stručni saradnik za tehničke poslove GS1 BiH.

O procesu sljedljivosti u savremenim trgovinama i logističkim centrima govorit će Neša Vidojević, senior Sales Engineer Zebra Technologies. Šta donosi primjena 2D koda u industrijskom obilježavanju i lancu nabavke otkrit će nam Igor Đoković, sales manager za softverska rešenja u kompaniji Elmed.

Prema procjeni Međunarodne organizacije GS1 sve trgovine do kraja 2027. godine će imati osiguranu opremu za čitanje 2D kodova.

Tradicionalno, na kraju će za učesnike Konferencije biti organizirana nagradna igra, a oni koji budu najpažljiviji imaju priliku osvojiti vrijedne nagrade.

O GS1 Bosne i Hercegovine

GS1 Bosne i Hercegovine predstavlja zajednicu od preko 1800 članica iz Bosne i Hercegovine koje se bave proizvodnjom, prodajom, prehrambenim uslugama, zdravstvenom zaštitom itd. Mi smo jedna od 116 neovisnih, neprofitnih GS1 organizacija koje posluju u 150 zemalja iz čitavog svijeta.

Pružamo pomoć kompanijama i preduzećima koje su uključene u proizvodnju, transport i trgovinu robama kako bi automatizovali i standardizovali svoje procese u lancu snabdijevanja koristeći zajednički jezik GS1 globalnih standarda. Iste efikasnosti donosimo i u lanac snabdijevanja u zdravstvu – sve do unaprijeđene sigurnosti pacijenata.

Share. Facebook Twitter LinkedIn Telegram Email

Možda Vas i ovo interesuje

Poziv za We Make Democracy – Academy je otvoren!

03.06.2023

Pametno korištenje medija: radionica za novinare, nastavnike i edukatore koji rade sa djecom

02.06.2023

Poziv za prijave učešća na konferenciji o filantropiji

02.06.2023

Javni poziv za izbor i imenovanje članova Savjetodavnog odbora građana Općine Vareš

02.06.2023

Želiš naučiti osnove web programiranja i 3D modeliranja i printanja? Žena si i imaš preko 20 godina? Prijavi se!

02.06.2023

Radionica: “Otkrijmo tajne vještačke inteligencije- Neuralne mreže”

02.06.2023
Najnoviji članci

STRUČNI/NA SRADNIK/CA u CENTRU ZA RANI RAST I RAZVOJ / LOGOPED Lokacija: Sarajevo (1 pozicija)

03.06.202332

SOS Dječija sela BIH: STRUČNI/A SARADNIK/CA U PROGRAMU JAČANJA PORODICA

03.06.202390

SOS telefon spasa mora biti briga institucija Srpske: Inicijativa za podršku žrtvama nasilja u porodici (FOTO)

03.06.20237

Poziv za We Make Democracy – Academy je otvoren!

03.06.2023104
Ne propustite
Aktivnosti članica Mreže za izgradnju mira

Godišnja konferencija Snage lokalnog – Značaj transparentnosti i odgovornosti civilnog društva za jačanje povjerenja lokalnih filantropskih aktera

02.06.202375

Mreža za izgradnju mira Vas poziva na Godišnju konferenciju Snage lokalnog Značaj transparentnosti i odgovornosti…

Poziv za prijave učešća na konferenciji o filantropiji

02.06.2023

Obraćanje Fikreta Bačića na Danu bijelih traka, 31.05.2023.

01.06.2023

Govor Branka Ćulibrka na obilježavanju Dana bijelih traka u Prijedoru

01.06.2023
Potražite nas na mreži
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • YouTube

Mreža Mira Newsletter

Dnevni sažetak informacija sa web stranice Mreže za izgradnju mira


    [wpcaptcha]

    Udruženje mreža za izgradnju mira
    Facebook Twitter Instagram YouTube
    • Tim Mreže mira
    • Članice
    • Strateški dokumenti
    • Upravna tijela
    © 2023 Mreža Mira. Developed by nBTA.
    Unless otherwise stated, content on the website is licenced under a Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported License.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.