Studentske tribine Tuzla

Sinoć je u Franjevačkom samostanu svetoga Petra i Pavla u Tuzli održana prva studentska tribina na kojoj je sudjelovalo 60 studenata i simpatizera ovoga projekta.

Nakon prvog dijela u kojem se vrlo zanimljivo i konstruktivno govorilo o konceptu samih tribina, druženje je nastavljeno u opuštenijoj atmosferi uz zakusku.Studenti su imali priliku iznijeti svoje stavove i ideje o aktuelnim problemima i nedostacima društva u kojem živimo.
Podsjećamo da je projekt studentskih tribina ili “Večernji dijalozi studenata srijedom” pokrenut zbog potrebe i želje da se na jednom mjestu okupe mladi ljudi i budući članovi akademske zajednice koji će otvoreno moći razgovarati o aktualnim problemima i dešavanjima u našem društvu, a koje, vjerujemo, zajedničkim trudom možemo mijenjati.

Želimo da ove studentske tribine budu mjesto susreta, prije svega studenata, ali i ostalih zainteresiranih osoba, različitih profila, prosuđivanja i razmišljanja o važnim segmentima ljudskoga života u bosansko-hercegovačkom kontekstu, osobito u našoj Tuzli. Želja nam je da ove tribine, u zemlji i društvu u kojima su ljudi i kolektiviteti traumatizirani, koji se nose s teškim bremenima, materijalnim i duhovnim, koji su egzistencijalno ugroženi, budu mjesto stvaranja, razvijanja i kreiranja ideja koje ćemo svojim djelovanjem artikulirati u naše društvo čineći ga boljim mjestom za život.Odaziv studenata, interes i angažman bili su iznimno veliki i zbog toga smo jako sretni i zadovoljni.  Zahvaljujemo svima koji su doprinijeli organizaciji ove tribine i svima na dolasku, susretu i razgovoru.
Pozivamo sve mlade ljude i simpatizere da nam se pridruže i na idućim susretima.

Organizatori

Ostavite komentar

unesite broj *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.