U OŠ „Musa Ćazim Ćatić“ Zelinja Donja obilježen 7. april – Svjetski dan zdravlja!

Briga o oralnom zdravlju djece je na prvom mjestu povjerena roditeljima od najranije životne dobi.

Pravilna prehrana, redovito i pravilno četkanje zubi te redoviti kontrolni pregledi kod zubara su preduvjet za očuvanje oralnog zdravlja.

Za održavanje zdravih usta je iznimno važan dobar odnos između zubara i djeteta, koji se mora temeljiti na međusobnom povjerenju, a koji se najbolje stječe upoznavanjem s radom zubara kroz igru i zabavu, primjereno dobi djeteta.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana zdravlja, naša škola je organizovala posjetu doktorice stomatologije našoj školi. Doktorica Mirela Hodžić je zajedno sa direktoricom škole Ervadom Sinanović posjetila naše učenike od I do IV razreda. Kroz zajedničke radionice sa učenicima razredne nastave centralne i područne škole na interaktivan i zanimljiv način doktorica je razgovarala o higijeni usta, pranju i čuvanju zubića.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


unesite broj *